Mobile menu openmenu

Proč moderní a kompaktní meteostanici WarioWeather?

Kromě použití v domácnosti při řízení a ovládání zařízení v chytrém domě nebo výrobním podniku, jsou tyto meteostanice vhodným pomocníkem například v zemědělství, pro obce a města nebo ve zdravotnictví.

WarioWeather je samostatná IP meteorologická stanice, která snímá, vyhodnocuje a uchovává všechna měřená data, přičemž k tomu nepotřebuje další počítač nebo server. K jejím základním funkcím patří měření teploty, tlaku, rosného bodu, relativní vlhkosti, rychlosti a směru větru, úhrnu srážek atd. Samozřejmostí jsou i počítané a doplňkové hodnoty, mezi které patří například východ a západ Slunce atp.

Navíc při zapojení do našeho projektu na zpřesnění předpovědí za pomoci využití dat soukromých pozorovatelů, získáte nejpřesnější možnou předpověď přímo pro Vaši lokalitu. Každý si může pořídit vlastní meteorologickou stanici, která bude přispívat ke zpřesnění předpovědí pro konkrétní obce.

Meteostanice pro domácnost

Stanice WarioWeather Vám umožní na základě stavu a profesionální předpovědi počasí zcela autonomně regulovat provoz dalších zařízení (vytápění, okenní žaluzie, zavlažování, atd.). <strong>Na rozdíl od jiných výrobků nepotřebujete dodatečné řídicí systémy nebo nepřetržitě zapnutý počítač.

Pro zahradu a zemědělce

Hlavní předností meteostanice je možnost ovládat různá zařízení bez jiného složitého řídicího systému. Díky rychlému zpracovávání naměřených dat chytrá meteostanice pomůže přizpůsobovat například odvětrávání nebo vyhřívání skleníků či správné dávkování zálivky. Zemědělci dále ocení přehledné statistické zpracování historických dat až 10 let nazpět přímo z konkrétního bodu, kde je stanice umístěná.

Pro turistiku a rekreační střediska

Stanice Vám vyhodnotí aktuální stav a předpověď počasí přímo v místě vašeho hotelu, rekreačního střediska či sportovního areálu. Jednoduše můžete statisticky vyhodnocovat výsledky očištěné od vlivu počasí nebo publikovat nejaktuálnější data na svém webu. Napojení na profesionální předpovědi Meteocentra Vám umožní včasné varování návštěvníků před změnami počasí.

Zpřesněné předpovědi počasí přímo pro lokalitu stanice

Kvalita předpovědi počasí je z velké části dána tím, jak přesné a rozsáhlé máme informace o jeho aktuálním stavu. I proto Vám při zapojení svého měření do našeho projektu na Meteocentrum.cz nabízíme každou hodinu zpřesňovaná předpovědní data na základě Vašich měření.

Předpověď se vylepšuje na několika úrovních:

  • Podle aktuálního vývoje přímo ve Vašem okolí se zpřesňuje předpověď vývoje na nejbližších několik hodin. Tyto úpravy se počítají každou hodinu 24 hodin denně.
  • Nonstop porovnáváme úspěšnost předpovědi se skutečností pro danou lokalitu. Pokud se předpovídaná data budou od předpovědi lišit, model si tuto chybu zapamatuje a příště při obdobné meteorologické situaci svou předpověď podle odchylek vylepší. Náš model se zkrátka díky datům ze soukromých stanic postupně učí být přesnější.

Vaše data dostupná odkudkoli

Pro jednoduché prohlížení naměřených hodnot je k dispozici <strong>webové rozhraní</strong>, které nabízí přehledné zobrazení naměřených hodnot včetně historie. Data můžete prohlížet nejen z Vašeho stolního PC, ale i tabletu či mobilu. V tomto rozhraní lze také konfigurovat podmínky, kterými lze ovládat i nezávislé reléové kontakty na základě stavu počasí.

Webové prostředí meteostanice

Zkušenosti majitelů stanic WarioWeather:

"V minulosti jsme provozovali několik meteostanic, ale žádná z nich nebyla dostatečně spolehlivá. Vypadávala jednotlivá čidla a tím i data měření. V měsíci říjnu 2015 jsme si zakoupili IP meteostanice WarioWeather Compact. Tato meteostanice neměla od zakoupení žádný výpadek a pracuje velmi spolehlivě. Data z této meteostanice jsou zveřejňována na webových stránkách obce Šlapanov a dále jsou přenášena do informačního kanálu kabelové televize Šlapanov. O data z této meteostanice projevil zájem i Zemědělský výzkumný ústav, který je v současné době využívá. Tuto meteostanici bych doporučil všem zájemcům, kteří chtějí sledovat počasí, které je současně zaznamenáváno na webu odkud se dají kdykoliv stáhnout. Je to velice spolehlivá meteostanice, která pracuje bez výpadků jednotlivých senzorů."
Jaroslav Pospíchal ml.

"Meteostanici model ME13 využíváme k potřebám společnosti pro webové stránky rozhledny na Velké Čantorii a pro sledování teploty v zimním období a regulaci vytápění přímotopy v objektech (např. srub s občerstvením). Z provozního hlediska není s využitím stanice problém a odolává podmínkám v nadmořské výšce 995 m.n.m. bez problémů. Obsluha je velmi přehledná a jednoduchá."
Jan Lubojacki