Mobile menu openmenu

Mapy počasí a numerický model


Animované mapy počasí

Aplikace pro vizualizaci prostorového rozložení předpovědí teploty, srážek, oblačnosti, větru a dalších meteorologických prvků.

Zobrazené předpovědi vycházejí z našeho vlastního modelu, který pomocí strojového učení kombinuje mnoho různých meteorologických modelů do jednoho výstupu. Pro každou lokalitu, čas a meteorologickou situaci tak díky umělé inteligenci minimalizuje odchylky jednotlivých modelů a vytváří nejpřesnější možnou předpověď počasí. Pro detailní předpověď přímo pro Vaši lokalitu však doporučujeme využít bodovou hodinovou předpověď, která je navíc dále zpřesňována našimi lokálními modely ve vysokém rozlišení. Tu nejsnáze zobrazíte pomocí vyhledávání v horní části webu.

Mapy větru a dalších prvků

Rychlost a směr větru jsou na mapě vizualizovány pomocí proudnic, které se používají pro znázornění pohybu částic. Na mapě díky tomu vznikají viditelné nádherné atmosférické útvary. Tyto větrné proudnice se na mapě zobrazují i pro ostatní prvky, čímž pomáhají lépe pochopit pohyb v celém systému atmosféry.

Různé meteorologické prvky pro zobrazení na mapě počasí můžete vybrat v levém menu. U časové osy ve spodní části je možné pustit animaci, která Vás plynule provede celou předpovědí pro libovolnou lokalitu na světě.