Další dny přinesou hodně srážek a postupné ochlazení

V dalších dnech nás bude provázet spíše velká oblačnost s deštěm nebo přeháňkami (ve čtvrtek i bouřkami). Směrem k víkendu se také začne ochlazovat.

Další dny přinesou hodně srážek a postupné ochlazení Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

Ve čtvrtek naše území přechází frontální systém, čekat tak můžeme spíše oblačnou až zataženou oblohu s deštěm, místy i trvalejším. K večeru nás ovlivní studená fronta frontálního systému, která může především na severozápad Čech přinést i bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Teploty vystoupí většinou na 12/16 °C a vítr bude foukat mírný západní, v bouřkách přechodně zesílí.

V pátek a v sobotu se musíme spokojit spíše s velkou oblačností a občasnými srážkami. Objevit se může ojediněle i bouřka. Teploty v pátek vystoupí většinou na 10/14 °C, na jižní Moravě bude tepleji, zde naměříme až 16 °C. V sobotu se pak mírně ochladí na 8/12 °C a opět jižní Morava bude teplejší, zde rtuť teploměru může vystoupit až na 14 °C. V pátek se také může vyskytnout čerstvý západní vítr. 

Neděle bude ve znamení výraznější změny v průběhu počasí. Od severu naše území bude přecházet studená fronta, která přinese citelnější ochlazení. Na obloze bude převažovat oblačná až zatažená obloha a na většině území se vyskytnou srážky, které budou zpočátku nad 800 m postupně nad 400 m sněhové. Odpoledne a večer budou srážky od severu ustávat. Teploty přes den vystoupí na 5/9 °C, na jižní Moravě až na 11 °C. Vítr bude foukat mírný severní.  

Počátkem příštího týdne bude chladněji a místy se vyskytnou sněhové přeháňky. Teploty se budou pohybovat jen okolo 6 °C a v noci musíme počítat s mrazy. 

Autor: David Tichopád, meteocentrum.cz