Týden bude teplotně podprůměrný

Nástup babího léta zatím nečekáme. Přes týden se na horách mohou objevit i sněhové vločky.

Týden bude teplotně podprůměrný Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

V pondělí bude většinou oblačno a místy se vyskytnou přeháňky, postupně bude od západu docházet k ubývání oblačnosti a srážek. Teploty přes den vystoupí na 14/18 °C a vítr bude foukat pouze slabý.

V úterý přijde změna v průběhu počasí v podobě studené fronty. Na obloze bude převažovat oblačno až zataženo a od jihozápadu se na většině území přidá déšť. Teploty přes den vystoupí na 11/15 °C, na východě bude zpočátku tepleji až okolo 15/17 °C. Vítr bude foukat zpočátku slabý, postupně mírný jihozápadní. 

Ve středu bude zpočátku polojasno, po ránu se mohou místy vyskytnout mlhy. Od západu bude postupně docházet k přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a postupně se místy vyskytnou přeháňky, především na horách. Hlavně na horách na severu a severovýchodě území se mohou nad 1100 m vyskytnout srážky smíšené nebo sněhové. Teploty přes den vystoupí na 9/13 °C, na východě až 15 °C a vítr bude foukat mírný jižní až jihozápadní. Po ránu se při vyjasnění a utišení větru mohou ojediněle vyskytnout přízemní mrazíky. 

Čtvrtek přinese oblačnou oblohu, místy může být přechodně až polojasno a postupně se místy vyskytnou přeháňky, na horách na severu v polohách nad 1200 m se bude jednat o srážky smíšené nebo sněhové.  Po ránu se ojediněle vyskytnou mlhy. Teploty přes den vystoupí na 12/16 °C a vítr bude foukat slabý proměnlivý. Po ránu se při vyjasnění a utišení větru mohou ojediněle vyskytnout přízemní mrazíky. 

Zbytek týdne přinese většinou oblačnou oblohu, místy se může vyskytnout přechodně i polojasno a místy se bude vyskytovat občasný déšť nebo přeháňky. Teploty se v pátek a o víkendu budou udržovat mezi 12/17 °C.  


Autor: David Tichopád, meteocentrum.cz