Neděle bude na většině míst mlhavá, příští týden přijde změna v počasí

Neděle bude na většině míst mlhavá. Mlhy mohou být i mrznoucí. V příštím týdnu přibyde srážek, ale zatím bez výraznějšího ochlazení.

Neděle bude na většině míst mlhavá, příští týden přijde změna v počasí

V neděli se na většině území bude po ránu vyskytovat mlha nebo nízká oblačnost. Menší pravděpodobnost výskytu mlhy je na severní Moravě a na horách. Mlhy budou při záporných teplotách i mrznoucí s tvorbou námrazy. Během dne by se měly povětšinou rozpouštět. Odpoledne začne přibývat frontální oblačnosti a večer především na horách v Čechách se vyskytnou sněhové přeháňky. Teploty budou v neděli mezi 1/5 °C. 

V pondělí bude počasí odlišné. Ovlivní nás totiž studená fronta od severu až severovýchodu. Čekáme tak spíše zataženou oblohu a občas s deštěm nebo přeháňkami, nad 500 m srážky sněhové. Odpoledne budou srážky od severovýchodu zesilovat a při silnějších srážkách se vzduch ochladí a může sněžit i v nižších polohách. Večer bude oblačnosti a srážek od severovýchodu ubývat. Teploty se budou pohybovat mezi 2/6 °C. Rozfouká se čerstvý severozápadní vítr a v polohách nad 700 - 800 m se mohou tvořit sněhové jazyky. 

Úterý a středa již přinesou méně srážek. V úterý především v Čechách mohou doznívat přeháňky nad 600 m sněhové. Středa bude zase ve znamení spíše inverzní oblačnosti a mlh, i mrznoucích. Teploty budou relativně vysoké, a to mezi 3/7 °C, pří déletrvajícím slunečním svitu především ve středu až okolo 8 °C. Ochlazení dorazí pravděpodobně ve čtvrtek, kdy se sněhové vložky mohou ukázat i v nižších polohách v souvislosti se studenou frontou.  

 

Autor: redakce, dt, meteocentrum.cz