Víkend přinese klidnější počasí

Po bouřlivém týdnu nás čeká opět poněkud klidnější počasí - který z víkendových dnů bude lepší?

Víkend přinese klidnější počasí

V příštích dnech počítejme s pozvolným oteplováním, ojedinělé lokální srážky nás však budou provázet i nadále.

V sobotu bude zpočátku převážně oblačno, během dne počítejme s proměnlivou oblačností. Odpoledne se zejména v horských oblastech na severu Čech budou místy tvořit přeháňky a lokální bouřky; ty však již nebudou dosahovat takové síly jako v minulých dnech. Nejvyšší teploty se dostanou na hodnoty kolem příjemných 23°C.

Lepší počasí z víkendových dnů přinese spíše neděle, kdy nás bude provázet převážně polojasná obloha. Později odpoledne se opět mohou tvořit ojedinělé lokální přeháňky nebo bouřky, jejich výskyt je nejvíce pravděpodobný na severu Moravy. Maximální denní teploty se vyšplhají na hodnoty kolem 26°C.

Na začátku příštího týdne bude dále pokračovat oteplování, které postupně přinese maximální teploty i přes 30°C. Od poloviny týdne však počítejme opět s návratem bouřek, jejichž výskyt a intenzitu budeme ještě upřesňovat. Dá se říct, že přelom měsíce bude ve znamení spíše vlhčího počasí a teploty se vrátí k průměrným hodnotám pro toto období - kolem 22°C.

Autor: redakce, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK