V týdnu se výrazně oteplí, v druhé polovině třicítky

Většina týdne bude beze srážek a teploty postupně porostou.

V týdnu se výrazně oteplí, v druhé polovině třicítky

S novým týdnem je proměnlivé počasí minulostí - až do soboty se meteorologické modely shodují na počasí beze srážek a vysokých teplotách.

Již v pondělí se u nás usadí tlaková výše, která přinese slunečný den s příjemnými teplotami mezi 21 až 25°C.

Během úterý a středy očekáváme pozvolný růst teplot, avšak mírnou nejistotu do předpovědí vnáší přesné určení množství oblačnosti. Během obou dnů počítejme s přechodně větším množství oblačnosti, avšak lokálně se udrží slunečno. Během středy již bude oblačnosti ubývat a více ji očekáváme na východě území. Maximální teploty se oba dva dny budou pohybovat kolem 27°C, avšak přesná maxima se budou lokálně lišit právě podle množství mraků.

Ve čtvrtek a pátek bude opět převládat slunečné počasí a teploty tak dále porostou. Přes den počítejme s hodnotami kolem 30°C.

Na víkend se zatím modely příliš neshodují a dlouhodobou předpověď tak budeme dále upřesňovat. Jako nejpravděpodobnější se zatím jeví polojasné počasí s lokálním výskytem bouřek a teplotami kolem 30°C.

Autor: redakce, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK