Jaké jsou teploty evropských moří a českých přehrad?

Teplota vod stoupá vzhledem ke chladnějšímu jaru pomaleji než je obvyklé.

Jaké jsou teploty evropských moří a českých přehrad?

Se začínajícím létem a rostoucími teplotami se nabízí otázka, jestli už je voda dost teplá na koupání. To je samozřejmě individuální a nebudeme nikomu radit, jestli už to "stačí", ale pokusíme se podat aktuální informace o tom, kam už teplota vody vystoupila.

Teplota vodypřehradách v ČR se momentálně pohybuje mezi 12 °C a 17 °C. Z dostupných měření je nejstudenější nádrž Jesenice a nejteplejší Nechranice. Na Moravě je neteplejší voda v Nových Mlýnech. Koupání v přehradách je tak spíš pro otužilé, na teploty přes 20 °C si budeme muset počkat do pozdější části léta.

Za teplejší vodou bychom museli do jižní Evropy, ve Středomoří se setkáváme většinou s teplotou moří kolem 18-21 °C, chladnější je okolí Valencie. Naopak moře kolem Velké Británie a jižní část Baltského moře mají jen mezi 10 °C a 14 °C. V této oblasti je tedy koupání jen pro velmi otužilé.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK