Příští týden výrazné oteplení, na víkend možná až +10°C!

Přesná výše teploty na konec příštího týdne je ještě nejistá

Příští týden výrazné oteplení, na víkend možná až +10°C!

Tenhle víkend je ještě velice mrazivý, ale ten příští už by naopak měl být vyloženě jarní. Aspoň takhle to vypadá podle aktuálního předpovědního výhledu. V tuto chvíli se nacházíme pod vlivem oblasti vysokého tlaku, která se posouvá k východu a s tím k nám začíná ve vyšších vrstvách atmosféry už proudit o něco teplejší vzduch. Brzy se to projeví i na teplotách při zemi.

Změna začne vlastně už v pondělí, kdy nás bude odpoledne postupně od západu zasahovat oblačnost teplé fronty. Denní teploty ještě zůstanou na mrazivých hodnotách -5/-1 °C, i díky tomu, že v Čechách už přes den nebude svítit sluníčko. Na Moravě ještě po většinu dne svítit bude. V noci na úterý přejdou srážky, zpočátku mohou být sněhové a postupně se změní v déšť, který bude zpočátku i namrzající. V noci na úterý a v úterý dopoledne tak hrozí i ledovka. 

V úterý se v Čechách teploty po dlouhé době už dostanou nad nulu, i když nejspíš jen zhruba na +2 °C, na jihozápadě už mohou vystoupat až na 4 °C. Na Moravě ještě zůstanou slabě pod nulou. To vše při většinou zatažené obloze, nicméně asi již beze srážek. Oteplování následně bude pokračovat a od středy do pátku pak očekáváme proměnlivou oblačnost s teplotami už 2/6 °C na celém území. Sníh tak bude z nižších poloh kvapem mizet. Noční teploty čekáme už kolem nuly. 

O víkendu by se mělo podle aktuálních předpokladů ještě více oteplit. Modely naznačují vzestup teplot zhruba na + 10 °C, pravděpodobně bude tepleji v neděli než v sobotu. V teplejších variantách bychom se mohli dočkat dokonce až 12 °C, nicméně, to ještě není jisté a může se stát, že bude třeba jen 8 °C. Jisté však je, že počasí se oproti současnému stavu opravdu velmi výrazně oteplí a bude už trochu připomínat předjaří. Zatím není jasné, jak bude vypadat poslední třetina února, s největší pravděpodobností se však návrat zimy konat nebude.

Podívejte se na dlouhodobou předpověď počasí.

Autor: redakce, ms,meteocentrum,cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK