Sněhu dál přibývá, některé hory už hlásí přes půl metru

Po velmi špatném začátku zimy se sněhová situace zlepšuje a to nejen na horách

Sněhu dál přibývá, některé hory už hlásí přes půl metru

Během posledního týdne na Česka dorazila zima a sníh se ukázal někdy i v nižších polohách. Nejvíce ho je samozřejmě na horách a v dnešním článku se podíváme, s jakou pokrývkou zde můžeme aktuálně počítat.

Zcela nejvíce je podle měření ze středečního rána v Krkonoších, na hřebenech se můžeme setkat i s více než 70 cm sněhu. Není to ale všude, někde je jen kolem 40 centimetrů. Ale i tak už je to solidní základ.

V těsném závěsu je pohraniční hřeben Šumavy, odkud bylo hlášeno ráno lehce přes půl metru, ale další sněžení přes den dostalo pokrývku na Plechém až nad 60 cm. V nižších částech Šumavy je sněhu méně, většinou 15-40 cm. Necelý půl metr, přesněji 48 cm byl reportován i z Jizerských hor.

O trochu hůře jsou na tom hřebeny Jeseníků a Beskyd, kde leží 35-40 cm mocná vrstva. Podmínky na běžky se zlepšují na Vysočině, kde se kromě nejnižších poloh můžeme setkat s 10-25 cm sněhu.

Pro více informací se podívejte do našeho sněhového zpravodajství.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK