AKTUÁLNĚ:    Silné mrazy v Česku!    |    Výstraha na silný mráz

Kde bude ve čtvrtek sněžit nejvíc?

Sněhové srážky budou nerovnoměrně rozložené.

Kde bude ve čtvrtek sněžit nejvíc?

Jak už jsme avizovali v úterním článku, čtvrtek přinese do Česka sněžení, které bude asi zatím nejrozsáhlejším v této zimě. Aspoň nějakého sněžení se dočkáme na většině území přibližně na východ od Prahy. Na západě Čech bude sněžení spíš ojedinělé.

A kde se můžeme připravit na největší nadílku? Podle nejnovějších materiálů bude nejvydatněji sněžit na jižní Moravě a přilehlých částech Vysočiny, resp. Pardubického kraje a dále v kraji Olomouckém. V této "jádrové" oblasti může spadnout i přes 5 cm, lokálně až 10 cm nového sněhu. Hodnotám kolem 10 cm dáváme největší naději ve vrchovinách severně od Brna. Na zbytku území (mimo horské oblasti) by mělo nasněžit maximálně do 3 centimetrů.

Problematická je situace na východě Moravy a Slezska. Zde se jako první projeví přicházející oteplení, které může přinést i mrznoucí srážky v případě, že se rychle nerozplyne přízemní inverze. Tam, kde se oteplí i při zemí, tak naopak dojde k tomu, že případná sněhová pokrývka bude rychle odtávat.

Zimní krajina nám ale dlouho nevydrží, už ve čtvrtek večer se začne na jihovýchodě a východě Moravy oteplovat a během noci na pátek nebo pátečního dne dorazí oteplení na většinu území ČR. Nejpozději a nejslaběji se projeví na západě Čech. Pokud by jste rádi vyrazili na procházku zasněženým okolím, doporučujeme vyrazit nejpozději ve čtvrtek odpoledne.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK