Víkend i příští týden budou teplejší, srážek minimum

Maximální teploty se budou jen zvolna snižovat

Víkend i příští týden budou teplejší, srážek minimum
Zatímco v polovině října panovalo počasí už téměř se zimním nádechem, nyní zažíváme vcelku typické teploty pro tuto část roku, spíše lehce nadprůměrné. Ještě ve čtvrtek bylo velmi teplo, v okrese Javorník dosáhly teploty díky rozpuštění inverze až na 21 °C, vůbec nejvyšších 21,5 °C naměřili v obci Zlaté Hory. Na většině území se maxima pohybovala spíše okolo 15 °C. Podobné jsou i páteční teploty a stejné nás čekají i o nadcházejícím víkendu.

V sobotu očekáváme dopoledne na východě ještě zataženou s doznívajím deštěm, ale jinak během dne už proměnlivou oblačnost. Vzduchová hmota nad Českem sice bude chladnější než v minulých dnech, avšak díky rozpuštění inverze se teploty v nižších polohách moc nezmění a dosánou na cca 13/17 °C. Neděle by měla přinést četné ranní mlhy a inverze, počítáme ovšem s jejich rozpuštěním na většině území během dopoledne. A tak by odpoledne mohlo být slunečné a denní teploty by se znovu mohly dostat na 13/17 °C, tam kde vydrží inverzní oblačnost déle, spíše zůstanou na dolní hranici tohoto rozmezí. 

Celý příští týden by měl nabídnout teploty zhruba mezi 10 a 15 °C, což odpovídá normálu pro konec října. Stabilní teploty ovšem bude doprovázet odlišné počasí v jednotlivých dnech. Zatímco pondělí bude asi inverzní, zatažené a mlhavé, i když beze srážek, tak v úterý naopak čekáme občasný déšť. Nepůjde o vydatné srážky a pravděpodobněji zasáhnou západní polovinu republiky Tento den bude také nejspíš nejchladnější právě s teplotami jen lehce nad 10 °C. Ve zbytku týdne čekáme trochu proměnlivější oblačnost, nejspíš beze srážek, nebo jen s krátkým a slabým deštěm. Teploty se udrží na hodnotách těsně pod 15 °C až do začátku listopadu. 

Dá se říci, že nás čeká relativně klidné a typicky podzimní počasí.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK