Příští týden se oteplí a bude i více slunce

Konec současného týdne bude ale spíš chladnější.

Příští týden se oteplí a bude i více slunce

Aktuálním týdnem nás provází deštivé počasí s nízkými odpoledními teplotami. Podobná bude i sobota, na většině území se setkáme s přeháňkami nebo občasným deštěm a odpolední teploty vystoupí jen na 6 °C až 10 °C.

Neděle a pondělí budou o 1-2 °C teplejší, ale hlavní změnou bude úbytek srážek. Přeháňky už budou jen ojedinělé, hlavně na severu a severovýchodě. Na hřebenech hor se stále můžeme setkat i se sněžením.

Změnu začneme výrazněji pociťovat v úterý, kdy k nám začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu. Odpolední teploty vystoupí na 10/14 °C a na většině území se konečně dočkáme i delšího slunečního svitu. Hlavně ráno a dopoledne se ale mohou udržovat mlhy či nízká oblačnost, ta hrozí zejména v moravské části Vysočiny.

Ve středu a ve čtvrtek bude spíš oblačno, místy polojasno, opět s možností lokálních mlh nebo nízké oblačnosti. Teploty budou ale ještě vyšší - ve středu 12/16 °C a ve čtvrtek 14/18 °C. Ještě tepleji může být v podhůří Šumavy, kde se bychom se nedivili ani teplotám blížícím se 20 °C. Ale to ještě budeme upřesňovat, sledujte prosím aktuální předpovědi. Velmi teplo bude i na horách a tak je téměř jisté, že zde současná sněhová pokrývka do zimy nevydrží.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK