Konec týdne bude letní, v neděli hrozí bouřky

Na začátku příštího týdne by mělo zapršet více

Konec týdne bude letní, v neděli hrozí bouřky
Úterý nám ukázalo, že i letošní léto umí pořádná vedra. Taková v nejbližších dnech sice nečekáme, ale teplé počasí se udrží. Do konce týdne se maximální teploty budou pohybovat v rozmezí 25 až 30 °C s tím, že víkend bude o něco teplejší než zbývající pracovní dny do pátku. V sobotu by se maxima už mohla dostat i nad tropickou třicítku a to především v Čechách.  Do soboty na obloze nebude téměř žádná olačnost a srážky jsou vyloučeny.

V neděli se budou teploty držet vysoko okolo 30 °C, ale už hrozí odpolední a večerní bouřky v západní polovině republiky. Jejich četnost bude ještě potřeba upřesnit. V pondělí pak čekáme četné přeháňky a bouřky už na celém území, navíc se k nám dostane o něco chladnější vzduch, takže denní maxima již nedosáhnou na více než 25 °C. Při proměnlivé oblačnosti se na této úrovni dají očekávat i úterní maxima. 

Od středy do konce příštího týdne se zase vyjasní a denní teploty znovu zamíří vzhůru a to vstříc tropické třicítce. Počítáme, že ji budou od čtvrtka nebo pátku i překonávat, takže se dá říci, že se vrátí tropické počasí. Srpen zatím vypadá minimálně ve své první polovině jako vyloženě teplý měsíc a mohl by tak snadno vyrovant chladný začátek léta. Uvidíme, jestli mu to vydrží po celou dobu.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK