Po pátečním výrazném oteplení dorazí bouřky a trvalý déšť

V pátek se místy objeví tropické teploty, na jihu Moravy až do 33 °C.

Po pátečním výrazném oteplení dorazí bouřky a trvalý déšť

Po velkých teplotních rozdílech uplynulých dní k nám v pátek přechodně pronikne velmi teplý vzduch. Jeho příliv bude docela razantní a vyžene odpolední maxima na 28/32 °C, jen na Karlovarsku může být nepatrně chladněji. Naopak v nížinách jižní Moravy by nás nepřekvapilo ani dosažení 33 °C. Ve srovnání s minulým létem to nejsou žádné extrémní hodnoty, ale na poměry toho letošního nás čeká jeden ze zatím nejteplejších dnů.

Tropické teploty se ale dlouho nezdrží. Už v pátek odpoledne se objeví první lokální přeháňky a bouřky. Čekáme je hlavně v Čechách a na Vysočině a ojediněle mohou být doprovázené i kroupami nebo silným větrem.

V noci na sobotu bude srážek přibývat a ráno už bude na většině území pršet. Během soboty se bude déšť jen velmi pomalu odsunovat dál na východ, na východě Moravy a Slezska vydrží pravděpodobně až do večera. Morava a Slezsko zaznamenají i velmi nízké odpolední teploty, jen kolem 15 °C. Může se dokonce stát, že odpoledne bude při dešti chladněji než ráno!

Celkově za pátek a za sobotu může znovu napršet poměrně dost srážek. Modely počítají s nejvyššími úhrny v pásu mezi jižními Čechami a Jeseníky, zde to může být místy přes 30 mm a lokálně i více.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK