Fronta přechází přes Česko, spadlo i přes 20 mm

23.5.2020

Jedná se o druhé pásmo deště za poslední dva dny.

Fronta přechází přes Česko, spadlo i přes 20 mm

Frontální systém, který už druhý den ovlivňuje počasí u nás přináší další milimetry potřebné vláhy. První vlna srážek vstoupila do Čech už včera odpoledne a až dnes po poledni opouštěla východ Moravy a Slezska.Tato fronta přinesla většinou 4 až 10 mm vody.

Aktuálně přechází druhé pásmo deště, spojené se studenou frontou. Přechod studené fronty je doprovázen hlavně na jihu i bouřkovou činností. Lokálně přinesly bouřky i vydatnější srážky - v Temelíně spadlo 37 mm za dvě hodiny, z toho 30 mm za dvacet minut. Přechod této bouřky přinesl i náraz větru kolem 70 km/h a propad teploty asi o 9 °C.

Úhrny přes 20 mm během šesti hodin zaznamenalo i několik dalších stanic v Jihočeském kraji a na Vysočině. Aktuálně (po 20 h) se nejintenzivnější déšť vyskytuje v západní části Moravy, tak i zde budou úhrny narůstat. Bouřková činnost prozatím ustala, blesková aktivita zůstává v Rakousku.

Přeháňky by nás měly provázet i v dalších dnech, nejvíce asi v pondělí. Tak vysoké úhrny jako při přechodu aktuálního frontálního systému už ale nečekáme.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK