Teploty se místy přibližují ke 20 °C

18.3.2020

V těžkých dnech je počasí příjemné, slunečné a teplé

Teploty se místy přibližují ke 20 °C
I když se pobyt venku pro většinu lidí v současnosti omezuje jen na nejnutnější možné minimum, tak počasí láká k využití prvních opravdu hezky jarních dní. Nad Českem nebyla ve středu téměř žádná oblačnost, takže celodenní slunce pomáhalo v teplé vzduchovíé hmotě teplotám, aby se dostávaly většinou nad 15 °C. K tomu konečně ani žádný nepříjemný vítr. Zkrátka, nebýt koronavirové katastrofy, tak by bylo venku opravdu příjemně. 

Maximální teploty vystoupily na jihu Moravy už do těsné blízkosti 20 °C, když ve Strážnici bylo naměřeno odpoledne až 19,7 °C. Ona hranice dvacítky dnes nepadla, ale díky slunečnu a bezvětří byla zejména po poledne pocitová teplota hodně vysoké na březnové poměry, maxima okolo 18 °C se objevila na více místech. Do rekordů přece jen dost chybělo, protože v roce 2004 se 18. března dostávala ještě výše, až ke 21 °C.

Podobně vysoké teploty čekáme i ve čtvrtek a na větší části území i v pátek, nicméně to už bude odpoledne od eveur přece jen docházet k přibývání oblačnosti a ochlazování. Jak ve čtvrek, tak i v pátek však žije šance na překonání 20 °C. Kéž by teplé a slunečné počasí přispělo v boji proti virové nákaze a zpomalilo její šíření. Současně by pobyt venku měl i posílit organismus, protože sluneční paprsky zlepšují imunitu. Pobyt v přírodě, kde se nevyskytují jiní lidé lze určitě pro zdraví i teď doporučit.
Autor: redakce, ms, meteocenturm.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK