Fronta přinesla déšť i sníh.

12.11.2019

Ve většině Česka prší, pro části Čech však platí výstraha na nový sníh.

Fronta přinesla déšť i sníh.

Již včera jsme psali o komplikované synoptické situaci, která v Česku způsobí značné teplotní kontrasty. Předpověď se v podstatě vyplnila, a to nejen pokud jde o teploty, ale také z hlediska srážek.

Odpolední teploty dnes byly výrazně vyšší na východě našeho území. Nejtepleji bylo na Karvinsku a Frýdecko-Místecku, kde teplota dosáhla téměř 14°C. Naopak od Olomouce na západ teplota nepřekračovala 10°C a ve vyšších polohách teploty zůstávaly kolem 0°C.

Tomu odpovídalo i skupenství srážek. Přeháňky se začaly vyskytovat již v dopoledních hodinách a od tří hodin odpoledne pršelo či sněžilo na většině území. Sněhové srážky zaznamenali zejména na Šumavě, v Krkonoších a na Vysočině, jinak převažovaly přeháňky dešťové.  Nejvíce srážek zatím napadlo v Beskydech, Javornících a jejich podhůří a také v severovýchodních Čechách, kde za posledních 24 hodin naměřili 12 mm. Naopak v západním cípu Česka místy nepršelo vůbec.

Na některých místech se také vyskytovaly mlhy, zejména v Krkonoších a Krušných horách. Počasí bohaté na srážky by mělo pokračovat i ve středu a ve čtvrtek. Pro části Královéhradeckého, Jihočeského, Plzeňského, Středočeského, Pardubického kraje a kraje Vysočina platí výstraha před mokrým sněhem.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK