Na přelomu týdne se ochladí

22.10.2019

Teploty nad 20 °C zažíváme tento týden možná letos naposledy.

Na přelomu týdne se ochladí

Velmi teplé počasí, které se udržuje v Česku už po řadu dní, se blíží ke konci. Ochlazení, se kterým si modely dlouho lámaly hlavu, by mělo dorazit v neděli, případně v pondělí.

Do té doby nás ale ještě čeká několik dní s vysokými teplotami. Středa a čtvrtek přinesou teploty většinou mezi 15/19 °C, ale na místech kde bude slunečno může teplota vysoupit až na 22 °C. To se týká spíš Moravy a Slezska, v Čechách bychom většinou měli zůstat pod dvacítkou. Nad českou kotlinou čekáme i častější nízkou oblačnost než tomu bude nad Moravou a Slezskem. Kvůli přílivu velmi teplého vzduchu ve výšce kolem 1,5 km je možné dosažení 20 °C i na horách, zejména v jižních Čechách.

Pátek a sobota přinesou už vyrovnanější teploty, aktuální předpověď počítá s maximy mezi 16 °C a 20 °C na celém území mimo hor. Na obloze by mělo převládat polojasno až oblačno, jen v pátek čekáme v Čechách až zataženo. Pokud by se někde udržela déle mlha nebo nízká oblačnost, tak by mohlo být o několik stupňů chladněji.

Změna přijde v neděli, ale zatím se modely neshodují, zda před frontou ještě teploty vystoupí nad 15 °C, nebo zda fronta přejde už dopoledne a srazí výrazněji už nedělní odpolední teploty. Pondělí už by však v každém případě mělo být studenější s maximy kolem 10 °C a možností místních přeháňek. Na horách by se měly počátkem týdne objevit sněhové vločky a nedá se vyloučit, že nějaké uvidíme i o něco níže.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK