Víkend bude ještě tropický, září přinese změnu

28.8.2019

Velmi teplé počasí by mělo setrvat do konce týdne.

Víkend bude ještě tropický, září přinese změnu
Už několik dní se nad naším územím udržuje teplý a relativně vlhký vzduch, který pomáhal ke vzniku přeháněk a bouřek. Dnes už bylo srážek méně a v podobném duchu by se měl nést i čtvrtek. Nejvyšší teploty by se měly vyšplhat na 28/32 °C, jen na západě Čech by mělo být kolem 26 °C. Toto mírné ochlazení na západě bude předzvěstí slabé studené fronty, která nás výrazněji ovlivní v pátek. Právě v tento den by mělo být více přeháňek a bouřek, ale teploty příliš neklesnou - jen asi o 1 °C. Většího poklesu můžeme být svědky po přeháňce nebo po bouřce.

Poslední víkend meteorologického léta dostojí svému jménu vskutku doslova! Obloha by měla být polojasná a přeháňky jen ojedinělé. Teploty by s sobotu měly být blízko 30 °C, v neděli kolem 31 °C a v nejteplejších oblastech až 33 °C. To jsou na přelom srpna a září opravdu vysoké teploty a je pravděpodobné, že letos už tepleji nebude.

Se začátkem školního roku se počasí začne komplikovat. Od západu k nám postoupí studená fronta spojená s deštěm a pravděpodobně i s bouřkami. V Čechách se pravděpodobně výrazně ochladí už v pondělí a to na 18/24 °C. Na Moravě a ve Slezsku může být ještě až 30 °C, hlavně na východě. Zatím není příliš jasné, zda fronta postoupí dál k východu nebo se bude v blízkosti našeho území vlnit. Pokud by nastal druhý scénář, mohl by na východ území proudit teplejší vzduch ještě o něco déle. Takové situace se často vyznačují i vydatnějšími srážkami a složitou dynamikou vývoje, proto budeme situaci v dalších dnech sledovat a upřesňovat předpovědi.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK