Nedělní srážky zavlažily hlavně Moravu a Slezsko

Počasí už několik dní ovlivňuje tlaková níže, která přináší srážky. Ty jsou ale velmi nerovnoměrné.

Nedělní srážky zavlažily hlavně Moravu a Slezsko

Po sobotních přeháňkách a bouřkách se situace v noci uklidnila a klidné bylo i nedělní dopoledne. Před 14 h se srážky skoro nevyskytovaly. Kolem 16 h začala bouřková činnost ožívat především na východě Moravy a přilehlé části Slovenska. Bouřky se v dalších hodinách šířily z této oblasti v podobě "oblouku" a zasáhly velkou část Moravy a Slezska.

Nejvyšší úhrn si díky večerní bouřce připsala stanice Velké Losiny na Šumpersku (33,7 mm). Nad 20 mm se dostaly ještě další dvě stanice (Slezská Harta a Hanušovice), jinak zůstaly úhrny pod touto hranicí. Později se srážky dostaly i na východ Čech, ale zde spadlo maximálně několik milimetrů.

Celkově zatím tato níže přinesla více srážek na Moravu a do Slezska, což je nepříznivé hlavně pro severozápad Čech, který i nadále trpí výrazným suchem. Situaci by mohly trochu zlepšit přeháňky v dalších dnech, ale zatím se s žádnými vydatnými srážkami v této oblasti počítat nedá. Trochu úlevy by vyschlé krajině mohlo přinést i mírné ochlazení, které očekáváme koncem příštího týdne. To navíc bude spojené i s proměnlivou oblačností a tedy i menším slunečním svitem.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK