Teploty kolem dvaceti a občas déšť - takový bude příští týden

19.5.2019

Počasí je nyní na úrovni květnového průměru

Teploty kolem dvaceti a občas déšť - takový bude příští týden
S víkendem přišlo příjemné oteplení, kdy se teploty konečně začaly dostávat nad 20 °C. Další zvýšení teplot ovšem zatím není v plánu. Může se tak stát docela kuriózní věc, když koncem dubna jsme už zaznamenali letních 25 °C a může se klidně stát, že za celý květen se to nezopakuje! Na úplný konec měsíce ještě přesně nevidíme, ale nejbližší týden nám letním počasím zatím neodmění. V minulých letech bylo přitom léto na konci května běnou záležitostí. 

Pondělí nabídne zase trochu nižší teploty, díky přecházejímu srážkovému pásmu poměrně vydatně zaprší a denní maxima se nejspíše dostanou na 15/19 °C, nemusí to ale nutně být po poledni, někde to může být už dopoledne. Úterý nyní vypadá s menším množstvím srážek, středa pak zase s větším. Teploty se nezmění a zůstanou v maximech přes den lehce pod 20 °C. Změna teplot nepřijde ani ve čtvrtek a pátek, kdy přitom už nečekáme mnoho srážek. V pátek může být dokonce i polojasno nebo skoro jasno.

Nadcházející víkend, vlastně už poslední květnový, je zatím z hlediska oblačnosti a deště trochu nejasný - modely se hodně rozcházejí. Z teplotního hlediska panuje větší shoda, že maxima nadále zůstanou pod 20 °C, nebo jen na této hranici. A i na začátek dalšího týdne to vypadá obdobně. Přece jen se ale začíná ukazovat na přelom května a června, že se teploty zamíří vzhůru k letní hodnotě 25 °C. Jestli ji stihnou pokořit do konce měsíce, se teprve uvidí. 
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK