V neděli k nám přechodně pronikne velmi teplý vzduch

14.3.2019

Po větrném a deštivém počasí v pátek a v sobotu se k nám v neděli dostane od jihozápadu velmi teplý vzduch. Očekáváme teploty blížící se ke 20 °C.

V neděli k nám přechodně pronikne velmi teplý vzduch

V posledních dnech provází počasí v České republice hodně oblačnosti a občasné srážky. Často se setkáváme i s výstrahami varujícími před silným větrem. Počasí tak připomíná spíš podzim než počátek jara.

V podobném duchu se ponese i pátek a částečně i sobota. Během sobotního odpoledne a večera ale budou srážky ustupovat a od jihozápadu k nám začne zesilovat příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu. Ten vyvrcholí v neděli teplotami blížícími se 20 °C. Neděle tak bude ideálním dnem na vycházky do probouzející se přírody.

Na delší období takto vysokých teplot si ale budeme muset ještě počkat. Už v neděli večer bude oblačnosti opět přibývat a od pondělí očekáváme poměrně razantrní ochlazení, které k nám vpadne spolu se studeným vzduchem od severozápadu. Na počátku týdne zůstanou odpolední teploty většinou pod 10 °C a na hory se vrátí sněhové přeháňky.

Autor: redakce, redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK