Poslední únorové dny budou krásně jarní

23.2.2019

Maximální teploty vystoupí až k 15 °C

Poslední únorové dny budou krásně jarní
Ranní teploty o tomto víkendu klesají do rozmezí -5 °C až -10 °C a jasně nám tím ukazují, že se stále ještě nacházíme v zimním období. To však nebrání tomu, aby nám únor ještě ve svých posledních dnech ukázal pravé jarní počasí. Přechodným dnem k tomu bude neděle, kdy se na východě území teploty patrně ani přes den nedostanou moc daleko od nuly (v nižších polohách kolem +2 °C), ale na západě republiky by se odpoledne mohly dostat už na +9 °C, i díky očekávané menší oblačnosti a tedy slunci.

A na začátku nového týdne se nad střední Evropu opět po pár dnech nasune výrazná tlaková výše a s tím se vrátí jarní počasí. Před pár dny jsme je tu už měly, takže to nebude taková novinka. Nečekáme žádné srážky, i když slunce na obloze nebude po celé dny. A maximální teploty v pondělí odhadujeme na 10/14 °C, v úterý 11/15 °C a ve středu patrně vyvrcholí na 12/16 °C. Čechy budou teplejší než východ území. I noční teploty by se měly tentokrát již držet spíše na nulou. Ve čtvrtek se patrně trend teplot obrátí, ale ještě se dočkáme pěkných 11/15 °C podle aktuálních předpokladů.

V pátek bude první březnový den, paradoxně však dojde k ochlazení. Ne moc výraznému - páteční teploty odhadujeme na 7/11 °C při větší oblačnosti a i místním dešti. Předpověď na pátek a sobotu však ještě může doznat značných změn, modely se liší v názoru, jak výrazné bude ochlazení. Sobotní teploty nyní také vidíme na 7/11 °C, už spíše beze srážek. Zřejmě už v neděli se zase mírně oteplí na 9/13 °C. Celkově tak bude příští týden teplotně nadprůměrný. 

A po srážkově vydatném začátku roku se začíná zase trochu projevovat sucho. Naštěstí je zatím v půdě vody dost, díky solidním sněhovým srážkám v hlavní části zimy.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK