Víkend stále mrazivý

13.12.2018

Sněžení ale nakonec jenom místní.

Víkend stále mrazivý

Počasí o víkendu bude stále ukázkově zimní, čímž myslíme hlavně to, že teploty přes den nebudou příliš ochotně stoupat nad 0 °C. Denní maxima se budou nejčastěji pohybovat mezi -4 a 0 °C a přes noc budou teploty klesat na -2 až -6 °C, při nočním vyjasnění až na -10 °C.

Zatímco předpověď teplot je poměrně zřejmá, horší je to pro víkend s předpovídáním oblačnosti a srážek. Sobota bude spíše s větší oblačností, ale v Polabí a na západě Čech může být přechodně i zcela jasno. Více oblačnosti by mělo být na východě, kde navíc může i slabě sněžit. Na pravděpodobnosti těchto srážek se ale modely příliš neshodují.

V neděli bude oblačnost zpočátku menší (kromě severovýchodu) a během dne by se pak mělo od západu zatahovat. Toto přibývání frontální oblačnosti je celkem jisté, ale velké nejasnosti panují ohledně toho, kolik se s frontou dostaví srážek. Původně to vypadalo na srážky minimálně na celém území Čech, nyní už se ale zdá, že i v západních Čechách bude fronta dost rozpadlá a srážky tedy slabé a pouze místní. Na Moravě a ve Slezsku by nicméně měly být jen výjimečné.

Abychom to tedy shrnuli: Víkend bude rozhodně chladný, ale sněhových závějí se bát nemusíme. A některá místa se nejspíš dočkají i sluníčka!

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK