V příštím týdnu už na horách sněžení

19.10.2018

Napadnout může i pár centimetrů sněhu!

V příštím týdnu už na horách sněžení

V předpovědním článku na víkend jsme zmiňovali, že během příštího týdne očekáváme další pokles teplot. Co nastane po něm, ještě přesně nevíme, ale minimálně od úterý do čtvrtka budou maximální denní teploty skutečně jen kolem 11 °C.

Kromě nízkých teplot čekáme v těchto dnech také nezanedbatelné srážky. První fronta dorazí už v pondělí na večer a alespoň občasný déšť se pak bude vyskytovat až do středy. Ve čtvrtek potom srážky nejspíš trochu poleví, ale místní přeháňky mají stále velkou šanci.

Ale pozor! Na horách v polohách nad 1000 m nebudou maximální denní teploty nejspíš dosahovat ani 5 °C a srážky zde proto budou alespoň přechodně sněhové! Otázkou je, kde přesně se hranice mezi deštěm a sněžením bude nacházet, ale záviset bude samozřejmě také na denní době. Zatímco odpoledne bude sněžit jen v těch nejvyšších partiích, v noci a ráno se bude sníh dostávat i níže.

Na hřebenech hor (Krkonoše, Šumava, Hrubý Jeseník, Beskydy, Krušné hory) ale může za těchto pár dní napadnout i pár centimetrů sněhu a podzimní krajinu tak ze dne na den vystřídá krajina zimní. Jestli a jak dlouho se sníh udrží, ještě nevíme. I opětovné oteplení o pár stupňů by nejspíš vedlo k jeho roztátí.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK