Počasí se zlepší, ale v sobotu s přeháňkami

17.5.2018

Teploty se vrátí nad 20 °C

Počasí se zlepší, ale v sobotu s přeháňkami
Příroda se dočkala trochy deště a ochlazení, a k radosti většiny z nás se tak stalo ve všední dny. A na blížící se víkend se situace už zase zlepší. Vlastně už v pátek čekáme zase převažující slunečné počasí, tedy polojasno, nebo maximálně oblačno. Z deště už se objeví nanejvýš slabé lokální přeháňky, ale nebude jich moc, větší pravděpodobnost je na Moravě. Teploty zase poskočí ke dvacítce - maxima odhadujeme 18/22 °C.

O víkendu nebude špatně, ale ani ideálně. V sobotu předpokládáme, že se objeví oproti pátku trochu víc oblačnosti a k tomu i četnější přeháňky. Tentokrát pro změnu především v Čechách, kde by se v odpoledních hodinách objevily na většině území, kdežto na Moravě by byly jen ojedinělé. Maximální teloty zůstanou na úrovni 18/22 °C.

Od neděle dál ubude přeháněk, a přibude slunce - neděle a pondělí by se mohly obejít zcela beze srážek, ohledně úterý už je možnost přeháněk zase o něco málo větší. Teploty zůstanou stabilní, nebo lehce porostou. V pondělí a úterý to vidíme nejpravděpodobnější na zhruba 21/25 °C.

A pak se tak trochu zopakuje scénář tohoto týdne - v půlce příštího týdne přijdou srážky s ochlazení, hlavně ve středu a ve čtvrtek. Ty by měly přinést zase další zálivku, i když mnosžtví srážek je ještě s otazníkem. A v závěru příštího týdne se zase znova vyjasní a oteplí. Na příští víkend se nám aktuálně rýsují teploty až ke 27 °C...
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK