Hurá do hor za čerstvým sněhem!

20.1.2018

Podmínky na sjezdovkách se zlepšily a na své si přijdou také běžkaři.

Hurá do hor za čerstvým sněhem!

V posledních dnech přibývalo v České republice sněhu. V nížinách, jak už bylo několikrát uvedeno, se sice střídalo sněžení s deštěm, ale horské oblasti se mohly ze sněžení těšit stále a sněhové pokrývky zde den ode dne přibývalo. Za poslední týden připadlo mnohdy kolem 30 cm sněhu a konkrétně stanice na Plechém hlásí dokonce přírůstek zhruba 60 cm (ze 120 cm na 180).

Díky tomu se samozřejmě zlepšily podmínky pro lyžaře a snowboardisty. Lyžařské areály jsou v provozu téměř všechny (viz zde) a sjezdovky se mohou mnohdy radovat ze sněhové pokrývky vysoké klidně kolem půl metru. Výjimkou nejsou ani místa, kde se sjezduje po metrové vrstvě sněhu (například Petříkov – Jeseníky  hlásí 115 cm).

Příjemné sportování si mohou užít také běžkaři. Na této stránce lze najít informace o tom, jak dlouhé úseky mohou běžkaři na jednotlivých místech využívat. Jistě si každý najde oblast, která mu tak akorát vyhovuje!

Neleňte tedy doma a vyrazte do hor za zimními radovánkami!

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK