Zima přece jen přichází, sníh příští týden i ve městech!

13.1.2018

Nevyhnou se nám zřejmě ani celodenní mrazy

Zima přece jen přichází, sníh příští týden i ve městech!
Teplé počasí pomalu plíživě odchází a na jeho místo se dere roční období, které bychom v lednu tak nějak očekávali. První rozcvičkou budiž už tento víkend a pondělí, kdy se denní teploty nakonec dostávají pouze na -1/3 °C, tedy slabě nad nulu. A noční pod nulu, což už lednové poměry připomíná. Na nebi sledujeme boje mezi nízkou oblačností a slunečními paprsky, který bude v sobotu na většině území vyhrávat ta oblačnost, v neděli se síly vyrovnají a v pondělí už převládne slunečno. Lokálně ale může být vše trochu jinak.

V úterý očekáváme příchod frontální systému od západu. Rozpuštěním částečné inverze se hlavně v Čechách může na krátko trochu oteplit, možná k +5 °C, jenže za frontou začne od středy pronikat studený vzduch. Zpočátku dešťové srážky se budou ve sněhové měnit ve stále nižších polohách, až koncem týdne dorazí i do nížin. Ruku v ruce s tím budou klesat i teploty, které se o dalším víkendu zřejmě dostanou zase k nule. A možná zůstanou už i pod ní.

Kolem 22. ledna už ve výhledu vidíme celodenní mráz i v nížinách a noční teploty klesající pod -10 °C! Sem tam i nějaké sněžení, ale jeho množství se popravdě odhaduje takhle dlouho dopředu dost špatně. Holomráz by ale hrozit neměl. Není to poprvé, kdy čest zimy zachrání druhá půlka ledna. Je to období, které je silnými vpády zimy dost proslavené. Jak přesně to letos s mrazivými dny v této době bude vypadat, budeme muset ještě upřesnit v dalších dnech.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK