V Beskydech nasněžilo

Během noci na úterý a během úterka se Moravskoslezské Beskydy dočkaly sněhové nadílky. Na hřebenech zde nasněžilo až okolo 30 cm nového sněhu.

V Beskydech nasněžilo Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

V úterý zasáhla především východ Česka frontální vlna. Ta přinesla srážky, které byly v nižších polohách dešťové. Na horách se už však jednalo a sněžení. Do úterního rána napadlo v Lysé hoře v Beskydech 19 cm nového sněhu a během úterka pak dalších 15 cm. Celkem tak aktuálně na Lysé hoře leží 34 cm sněhu. Okolo 30 cm bude i na dalších beskydských hřebenech. 

Směrem do nižších poloh však sněhu rychle ubývá. V polohách okolo 900 m dosahuje výška sněhové pokrývky okolo 20 cm a v 700 m už jen okolo 10 cm. Pod 600 m se v podmínkách Beskyd už sněhová pokrývka prakticky nevyskytuje. Na ostatních českých horách zůstává situace se sněhem i nadále kritická. 

Další srážky by měly od západu dorazit už během dnešního dne (středy). Vzhledem ale k vyšším teplotám, kdy v Čechách může teplota vystoupit až na 9 °C, budou srážky většinou dešťové. Sněžení se objeví pravděpodobně až v polohách nad 1100 m. Během noci srážky postoupí na východ Česka, kde je chladněji a právě zde by mohlo sněžit zpočátku nad 1000 m postupně během noci i nad 600 m. 

Autor: David Tichopád, meteocentrum.cz