Konec týdne bude ve znamení postupného oteplování

15.8.2019

Nejsušší bude sobota, nejteplejší pak neděle.

Konec týdne bude ve znamení postupného oteplování

Přemýšlíte-li, co podniknete o víkendu, jistě se vám bude hodit stručné shrnutí počasí, které v Česku na konci tohoto týdne předpovídáme.

V pátek lze očekávat hodně proměnlivou oblačnost. Převážně by mělo být polojasno, ve večerních hodinách se však na západě zatáhne, zatímco ve zbytku území naopak může být obloha až jasná. Přeháňky na většině území snad potěší alespoň zahrádkáře, nejvíce by přitom mělo pršet na severovýchodě, kde se očekává srážkový úhrn až 13 mm. Ranní teploty by tentokrát neměly klesat pod 10°C, na druhou stranu maxima by se měla sotva přiblížit 24°C.

Sobota by na tom teplotně měla být podobně, teplota vystoupí nejvýše k 26°C, a to v Pardubickém kraji a na jižní Moravě. Vybíráte-li den na výlet, bude sobota nejlepší, nejen kvůli zcela ojedinělým srážkám, ale také spíše slabému větru. Příjemná může být také převážně oblačná obloha.

Nejteplejším dnem by měla být neděle, teploty by se místy mohly dostat i přes 30°C, nejen v Pardubickém a Jihomoravském, ale také Středočeském kraji. Obloha bude sice spíše polojasná až oblačná, přes den však lze přechodně očekávat i jasno. Tropický den by měl zakončit příchod studené fronty od západu, která v odpoledních až večerních hodinách začne přinášet do Čech další déšť. Ochlazení do dalšího pracovního týdne by však mělo být spíše postupné.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK