Severovýchod zasáhly silné bouřky, hrozí i ve čtvrtek

Srážky na studené frontě se objevily na většině území.

Severovýchod zasáhly silné bouřky, hrozí i ve čtvrtek

Letní počasí z počátku tohoto týdne zakončí výrazná studená fronta, která se dnes nacházela nad naším územím. Její poloha zapříčinila významné teplotní rozdíly v rámci ČR - zatímco na jihozápadě Čech bylo odpoledne jen kolem 13 °C, tak na Ostravsku ve stejný čas naměřili kolem 27 °C.

Fronta se neprojevila jen rozdíly v teplotách, ale i četnými srážkami. V jihozápadních Čechách se vyskytl poměrně vydatný občasný déšť s úhrny místy 20-30 mm. Ještě vyšší úhrny jsme zaznamenali v bouřkách na severovýchodě v pásu od Vsetínských vrchů a Beskyd přes Ostravsko, Jeseníky až do Orlických hor. Ojediněle zde spadlo i přes 40 mm, například v Jeseníku (47 mm) nebo v Olešnici, Čihálce v Orlických horách (49  mm). Strážky ale byly vzhledem k bouřkovému charakteru lokálně hodně proměnlivé. Aktuálně (po 21h) bouřky slábnou a přesouvají se do Polska, stále však na mnoha místech na severovýchodě prší a celkové úhrny tak můžou ještě narůst.

Bouřková činnost by se na severovýchodě měla opět obnovit ve čtvrtek během dne. Ojediněle se bouřka nedá vyloučit i jinde, ale mimo severovýchod už půjde spíš o déšť nebo přeháňky. Srážky mohou být opět lokálně vydatné s úhrny nad 30 mm.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK