Českem prochází lokální bouřky, vydatné srážky i v noci a v pondělí

Kromě bouřek se očekává i trvalý vydatný déšť

Českem prochází lokální bouřky, vydatné srážky i v noci a v pondělí

Neděle přinesla zatím nejčetnější srážky do východních Čech, přes které prošla odpoledne linie bouřek. Nejvíce napršelo v Poděbradech, kde spadlo bezmála 30 mm (ke 20 h). Lokální bouřky se objevily i na dalších místech po celé ČR, ale většinou se úhrnem vešly do 20 mm, na řadě míst nepršelo zatím vůbec.

Mohlo by se zdát, že s večerem se situace defintivně uklidní. Ale tentokrát tomu tak nebude, dalo by se říci, že většinu srážek máme ještě před sebou.

Déšť, přeháňky a bouřky začnou přibývat během noci od jihozápadu a ráno už budou pokrývat většinu území. Místy budou srážky vydatné - buď ve formě bouřek nebo intenzivních lijáků bez bouřkových projevů. Nejvyšší úhrny očekáváme v pásu od jižních Čech přes Vysočinu a jižní Moravu až do Jeseníků.

V této oblasti by do pondělního večera mělo spadnout většinou 20 až 40 mm srážek, ojediněle i více. Ale nedá se vyloučit, že se nakonec pás posune o několik desítek kilometrů k východu či k západu, a tak i zde je vhodné věnovat pozornost meterologické situaci. V místech nasycených předchozími srážkami může dojít k rychlému vzestupu hladin toků s dosažením povodňových stupňů, jak zmiňuje aktuální výstrahaAutor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK