Vedra v Kanadě: Montreal 36,6 °C

31.5.2020

Jih Kanady zasáhly v týdnu extrémně vysoké teploty.

Vedra v Kanadě: Montreal 36,6 °C
Květen v Česku byl teplotně velmi mírný, některé dny (včetně toho posledního) dokonce značně studené. Opačný vývoj měl ale závěr května ve velkých městech na jihu Kanady.

Ve spojitosti s Kanadou si většina lidí vybaví studené zimy a množství sněhu. V oblastech podél jižní hranice ale mohou být léta dost teplá, srovnatelná s nížinami v ČR.

I když jde o - v rámci Kanady - poměrně teplou oblast, teplota nad 35 °C byla v Montrealu zaznamenána v květnu vůbec poprvé! Původní rekord z května 2010 padl skoro o 2 °C. Daleko nebylo ani dosažení absolutního teplotního maxima ze srpna 1975, chyběl přesně jeden stupeň.

Horko do Kanady přišlo z Mexického zálivu a silné květnové slunce dopomohlo k tomu, že se ani cestou na sever vzduch moc neschladil.

Oteplovat se bude i u nás, minimálně v nížinách bychom se postupně mohli dostat nad 25 °C. Překonávání historických maxim ale zatím nečekáme.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;phys.org

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK