Rekordy padaly i v úterý ráno

3.7.2018

Chladněji bude ještě i ve středu ráno.

Rekordy padaly i v úterý ráno

Chladný a suchý vzduch se na území České republiky držel ještě i v úterý ráno. Obloha byla po celou noc jasná a teploty proto do rána poklesly zhruba na 10 až 5 °C, v šumavských a krušnohorských mrazových místech i pod 0 °C. Zcela nejnižší teplotu naměřila stanice Jelení, kde bylo -4,2 °C.

Obdobně jako v předchozích dnech, docházelo i v úterý ráno k přepisování teplotních rekordů pro daný den. Ze stanic měřících 30 a více bylo nejchladněji v dějinách jejich měření na 30 z nich a objevilo se mezi nimi dokonce i 18 takových, které teploty zaznamenávají již 50 let. Ze stoletých stanic nepadl rekord na žádné, ale 91 let měřící budka ve Vsetíně už nový rekord přinesla. Nová hodnota 5 °C je tam o celý stupeň nižší než předchozí rekord z roku 1930.

Relativně chladná bude ještě noc na středu, kdy čekáme ranní minima kolem 11 až 7 °C. Dále už by teploty měly i přes noc zůstávat alespoň v nížinách nad 10 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum; ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK