Ve středu a ve čtvrtek ráno nakonec i výraznější sněžení

6.2.2018

Na Vysočině může napadnout až 15 cm sněhu.

Ve středu a ve čtvrtek ráno nakonec i výraznější sněžení

Území České republiky bude v nadcházejících dnech ovlivňovat okraj tlakové níže postupující z Itálie nad severovýchodní Evropu, se kterou je spojený i zřetelný frontální systém. Čára žádné z front přes nás sice přímo nepřejde, ale větší oblačnost a srážky (většinou sněhové) se vyskytovat budou.

První sněžení se začne objevovat ve středu kolem poledne na jihovýchodě a bude se rozšiřovat směrem na severozápad. Bohužel není zcela jasné, jestli se sněžení dostane i do severozápadní poloviny Čech, ale pokud ano, tak by určitě nebylo příliš silné. To na jihu republiky většinou napadne 5 až 10 cm sněhu a na Českomoravské vrchovině až 15 cm! Pro kraje Jihočeský, Jihomoravský a Vysočina byla dokonce vydána i výstraha.

Díky vyšším denním teplotám (-1 až +3 °C) bude sníh vesměs mokrý a těžký. Na jihu Moravy může sněžení přecházet i v déšť se sněhem. Nová sněhová pokrývka může způsobovat komplikace v dopravě a díky její velké hmotnosti může docházet i k lámání větví stromů nebo dokonce k celým lesním polomům.

Ve čtvrtek během dopoledne pak přejde sněžení v přeháňky a postupně bude ustávat úplně.

Autor: redakce, zk, meteocentrum; ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK