Měcholupy Plzeňský kraj
Čas | Počasí | Pocitová teplota (°C) | Sluneční svit (h) | Tlak vzduchu | Oblačnost (%) | Max. náraz větru |
---|---|---|---|---|---|---|
Ráno | 9° | 6 | 1019 | 0 | 2 m/s | |
Poledne | 18° | 4 | 1019 | 23 | 3 m/s | |
Večer | 20° | 4 | 1018 | 8 | 3 m/s |
Stupeň zátěže: 1 - mírná zátěž.
Rizikové skupiny:
Doporučení ke zmírnění zátěže: Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení.
Znečištění ovzduší Měcholupy
Tabulka ukazuje znečištění ovzduší v nejbližších lokalitách. Vyšší stupeň indexu kvality ovzduší znamená více znečištěný vzduch.
Název stanice | Kvalita ovzduší | SO2 | NO2 | O3 | PM10 |
---|---|---|---|---|---|
Klatovy soud | - | ||||
Kamenný Újezd | 3 | 2.9 | 3.3 | 5.4 | |
Plzeň-Slovany | 2 | 1.3 | 11.6 | 19.9 | 12 |
Plzeň-střed | 3 | 27.2 | 20.1 | ||
Plzeň-Lochotín | 3 | 4.4 | 12.1 | 81 | 10.2 |
Plzeň-Roudná | - | ||||
Plzeň-Doubravka | 3 | 1.3 | 5.4 | 67.2 | 12.1 |
Plzeň - mobil 18.10.2017 Plzeň - Mikulášské náměstí | 3 | 9.5 | 7.4 | 57.6 | 15.6 |
Přimda | 3 | 2.5 | 3.1 | 103 |
Index | Kvalita ozvduší | Doporučení |
---|---|---|
1 | Velmi dobrá | Ideální podmínky pro pobyt venku. |
2 | Dobrá | Venkovní aktivity bez omezení. |
3 | Uspokojivá | Venkovní aktivity bez omezení. |
4 | Vyhovující | Není třeba měnit své obvyklé aktivity venku. |
5 | Špatná | Zvažte snížení nebo odložení/přesunutí namáhavé činnosti venku, pokud se objeví příznaky, jako je kašel a podráždění krku. |
6 | Velmi špatná | Omezte nebo odložte namáhavé činnosti venku, zvláště když zaznamenáte jakékoliv nepříjemné pocity a příznaky jako je dráždění v krku, pálení očí kašel apod. |
Monitoring kvality ovzduší
Aktuální informace o kvalitě a znečištění ovzduší v okolí města Měcholupy. Měření probíhá několikrát denně na stanicích automatického imisního monitoringu AIM. Index kvality ovzduší je založen na množství znečišťujících látek ve vzduchu a shrnuje stav kvality vzduchu a doporučení pro danou lokalitu. Znečištění vzduchu působí negativně na lidské zdraví a zejména při vyšších hodnotách indexu znečištění ovzduší (např. při smogových situacích) je doporučováno omezit venkovní aktivity.