Před námi mírné ochlazení

Přeháňky ale současně ustanou

Před námi mírné ochlazení Zdroj fotografie: 123rf

Poslední dny jsou ve znamení četných přeháněk a přitom docela příjemných teplot přibližujících se k letním 25 °C a odpoledne na některých místech i překračujících tuto letní hranici. Posledním přeháňkovým dnem v této sérii je sobota, kdy už máme přeháněk méně, přitom teploty se udržují na stejné úrovni 21/25 °C. Neděle by pak měla být jediným dnem tohoto týdne, který se obejde beze srážek. Na obloze bude i menší oblačnost a díky tomu očekáváme, že teploty zůstanou v maximech na 21/25 °C, i když už od severovýchodu začne proudit chladnější vzduch.

Začátek nového týdne by měl přinést mírné ochlazení. V pondělí se to ještě moc neprojeví, díky minimální oblačnosti se slunci podaří trochu kompenzovat příliv chladnějšího vzduchu, a tak se denní teploty opět na většině území dostanou nad 20 °C, čekáme je 20 až 24 °C. Snížení teplot více pocítíme v úterý, kdy se trochu i zvětší oblačnost. Úterý přinese po přestávce opět i možnost přeháněk, nicméně bych jich mělo být málo a budou slabší, ne bouřkové. Denní teploty očekáváme jen 18/22 °C, při větší oblačnosti by mohly být i nižší.

Od středy očekáváme návrat postupného oteplování, i když půjde o velmi pomalé zvyšování teplot. Tempem zhruba o jeden stupeň za den budeme rádi, když se na konci týdne o víkendu dočkáme opět aspoň místy letních 25 °C. Zatím není předpoklad, že by teploty měly jít výrazněji nad 25 °C. Pravděpodobnost výskytu přeháněk bude v příštím týdnu obecně menší, i když je nelze úplně vyloučit. 

Autor: Martin Štros, meteocentrum.cz