Po bouřkách přichází uklidnění a teploty kolem 20 °C

Srážek bude až do konce týdne poměrně málo

Po bouřkách přichází uklidnění a teploty kolem 20 °C Zdroj fotografie: 123rf

Úterní přechod studené fronty se projevil četnými přeháňkami a bouřkami. Lokálně se objevily i intenzivní srážky, ze stanic ČHMÚ spadlo nejvíce v Horní Lomné v Beskydech. Zde srážkoměr naměřil 62,6 mm. Nad 50 mm spadlo i v Moravských Budějovicích a v Netřebicích na Českokrumlovsku.

Od středy začne počasí u nás ovlivňovat tlaková výše nad západní Evropou. Postupně tak bude srážek ubývat. Ve středu čekáme místní přeháňky zejména na jihu a východě území a od čtvrtka do neděle se srážky nevyskytnou vůbec nebo budou jen velmi ojedinělé.

Za studenou frontou k nám ve středu bude proudit chladnější vzduch, navíc bude poměrně hodně oblačnosti. Teploty tak vystoupí jen na 14/18 °C, na jihovýchodě může být až 20 °C. Ve čtvrtek a v pátek bude polojasno až oblačno s maximy 18/22 °C.

Víkend slibuje převážně slunečné počasí, v sobotu dosáhnou teploty na 17/21 °C, v neděli na 19/23 °C. V příštím týdnu pravděpodobně částečně přibude oblačnosti a přeháněk. Teploty se zpočátku příliš měnit nebudou, na počátku června se aktuálně rýsuje postupné slabé oteplení na přibližně 24 °C. Konkrétní hodnoty pro jednotlivé dny budeme ještě upřesňovat. 

Autor: Michael Matějka, meteocentrum.cz