Další dny přinesou teplé počasí

V dalších dnech se budou teploty pozvolna zvyšovat. Příští týden budou teploty přesahovat 15 °C.

Další dny přinesou teplé počasí Zdroj fotografie: Zuzana Kluková

V průběhu následujících dní, podle dnešních předpokladů pravděpodobně do příštího víkendu, se budou teploty pozvolna zvyšovat a můžeme tak mluvit o skutečném začátku jara. Příští týden, zejména v jeho druhé polovině, by teploty mohly přesáhnout i 20 °C. 

V pátek a v průběhu víkendu čekáme na obloze většinou polojasno až oblačno, jen v neděli může být až zataženo a zejména na severozápadě se objeví míst déšť. Teploty se budou pohybovat mezi 11/15 °C. Ovšem pozor na chladná rána. Po ránu může teplota klesnout o pod bod mrazu. 

Příští týden začne spíše oblačnou až zataženo oblohou a spíše ojediněle se objeví srážky. Trend zvyšujících se teplot však bude pokračovat. V pondělí a v úterý naměříme přes den 12/16 °C. Následně ve středu ubyde oblačnosti a teplota se zvýší na 14/18 °C. 

Druhá polovina příštího týdne by měla být podle dnešních předpokladů nejteplejší. Ve čtvrtek a v pátek naměříme 16/20 °C, což je pro březen atypické. Takto vysoké teploty jsou typické spíše pro druhou polovinu dubna. Na víkend některé modely naznačují ochlazení, ale předpověď se bude zpřesňovat. 

Autor: David Tichopád, meteocentrum.cz