Druhá polovina týdne bude spíše chladnější

Po přední straně tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy se k nám bude dostávat chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu.

Druhá polovina týdne bude spíše chladnější

Během středy se k nám od západu začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Během dne tak čekáme oblačnou až zataženou oblohu a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. K večeru bude srážek a oblačnosti ubývat. Teploty přes den vystoupí na 21/25 °C a vítr bude foukat mírný severozápadní. 

Ve čtvrtek nás od západu bude přecházet frontální systém. Zpočátku čekáme oblačno až polojasno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti a v Čechách na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku se srážky objeví až později odpoledne a na večer a budou jen místy. Večer budou srážky v Čechách od severozápadu postupně ustávat. Teploty přes den vystoupí na 16/20 °C na jihovýchodě až na 23 °C. Vítr bude foukat mírný severozápadní. 

V pátek bude většinou oblačno, po ránu ojediněle mlhy. Na severovýchodě čekáme oblačno až zataženo a zde se místy vyskytnou přeháňky, ojediněle i bouřka. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 18/22 °C. Vítr bude foukat mírný západní až severozápadní. 

Během víkendu k nám bude pokračovat příliv chladnějšího a vlhčího vzduchu od severozápadu a místy se tak vyskytnou přeháňky, častěji však na severovýchodě. Teploty přes den se budou pohybovat většinou mezi 19/24 °C. Vítr bude foukat mírný většinou severozápadní. 

Počátkem příštího týdne k nám začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu a teploty se tak budou zvedat. Během pondělí a úterý by se teploty přes den mohly dostat i přes letních 25 °C. Předpověď na tyto dny se však bude ještě zpřesňovat. 

Autor: redakce, dt, meteocentrum.cz