Další sněžení v neděli, opět spíš východní polovina Česka

Situace se bude dost podobat té z pátku

Další sněžení v neděli, opět spíš východní polovina Česka

Do sobotního rána se probudila velká část Česka pod sněhem, ale to ještě není konec. Už se na nás valí další srážkové pásmo, které se projeví sněžením na většině území. Sníh začne padat v neděli časně zrána na jihu Čech a postupně během dopoledne se sněžení rozšíří nad celou republiku kromě severozápadní poloviny Čech. Odpoledne bude sněžení zase postupně ustávat, jako poslední bude padat na severovýchodě republiky. 

Kolik a kde napadne? Území, kde se sníh objeví, bude podobné tomu, kde sněžilo v pátek. Včetně toho, že na úplném východě republiky může jít zpočátku i o déšť. Nejvíce sněhu tak čekáme opět v oblasti Českomoravské vrchoviny, Jeseníků a obecně západní poloviny Moravy. Nová pokrývka by zde mohla být okolo 5 cm. Na Moravě budou srážky oproti pátku přece jen slabší. Nedělní sněžení by naopak mohlo přinést více srážek (sněhu) do jižních Čech, kde jich v pátek bylo velmi málo.

V dalších dnech, tedy v pondělí a v úterý, se budou denní teploty v Česku dál pohybovat kolem nuly nebo jen slabě nad nulou. A k tomu čekáme proměnlivou oblačnost a místní sněhové přeháňky. V nižších polohách by už neměly přinášet sněhovou pokrývku, neboť budou slabé (a teploty přes den slabě nad nulou), ale na horách bude i během pondělí a úterý sněhové pokrývky pomalinku přibývat. Srážek zde bude mnohem víc. S listopadem se tak rozloučí nejen hory, ale i polohy zhruba nad 500 metrů nad mořem, pěkně zasněžené.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz