Ve středu četnější přeháňky a bouřky, o víkendu možný vydatný déšť

Méně srážek naopak přinese čtvrtek.

Ve středu četnější přeháňky a bouřky, o víkendu možný vydatný déšť

Nejbližší dny přinesou hodně proměnlivé počasí, občas bude svítit slunce, ale nevyhneme se ani přeháňkám a bouřkám. Poměrně časté budou přeháňky nebo bouřky budou během středy, kdy se postupně objeví na většině území. Naopak, nejméně srážek bude z nejbližších dní zřejmě ve čtvrtek, kdy čekáme jen ojedinělé přeháňky a většinou polojasnou, případně oblačnou oblohu. 

V pátek už přeháněk a bouřek opět mírně přibude, měly by postupně zasáhnout asi polovinu území. Odpolední teploty během těchto tří dnů budou většinou kolem 25 °C, na východě může být až 30 °C.

Komplikovaná je aktuálně předpověď na víkend. Podle nejnovějších materiálů by se na frontě mohly objevit i poměrně vydatné srážky. Na detailní předpověď úhrnů je zatím brzy, ale především na východě ČR počítají některé modely v neděli i se srážkami přes 30 mm, ojediněle i přes 50 mm za 24 h. Situaci budeme dál sledovat a předpověď případných vydatných srážek budeme dále upřesňovat.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK