Dešťové přeháňky a teploty kolem 15 °C minimálně do čtvrtka

Ráz počasí se v nejbližších dnech příliš měnit nebude.

Dešťové přeháňky a teploty kolem 15 °C minimálně do čtvrtka

Za studenou frontou se naše území dostává do vlhkého západního proudění, ve kterém setrvá několik dalších dní. To nám zajistí časté srážky spíš přeháňkového rázu a mírné denní teploty.  

Neděle bude patřit spíš mezi teplejší dny, maxima vystoupí na 14/18 °C a na jihu Moravy až na 20 °C. Podobně jako v sobotu se setkáme s častými přeháňkami. První den nového týdne už bude chladnější, maxima se zastaví mezi 12 °C a 16 °C. Kromě přeháněk některé modely počítají i s poměrně vydatným deštěm na části Moravy a Slezska, ale zatím se na této situaci moc neshodují a předpověď tak budeme ještě ještě upřesňovat. 

Drobné oteplení na 14/18 °C dorazí v úterý, ale nevydrží dlouho. Od středy zesílí příliv chladného vzduchu, který srazí maxima na 12/16 °C a příliš se to nebude měnit ani ve čtvrtek. Po oba dny bude oblačnost spíš proměnlivá s četnými přeháňkami. Ráz počasí v dalších dnech není úplně jasný, je možné, že přeháňky budou aspoň částečně ubývat a v posledním květnovém týdnu by se teploty mohly častěji dostávat do blízkosti 20 °C. Zde je ale už větší nejistota a na spolehlivější předepověď si budeme muset ještě počkat.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK