Víkend přinese raketové oteplení, v pondělí až 27 °C!

Ve zbytku příštího týdne však budou teploty nižší

Víkend přinese raketové oteplení, v pondělí až 27 °C!

V Česku jsme už pěr týdnů nezažili překročení teploty 20 °C a nyní pátek 7. května máme opět denní teploty většinou do 15 °C, s proměnlivou oblačností a přeháňkami, které na českých horách mohou být ještě i sněhové! Skoro by se nechtělo věřit, že letní teploty už máme na dosah. A skutečně - na dveře klepe "bleskové oteplení", které nás přenese do nefalšovaného letního počasí. Proběhne už během nastávajícího víkendu. 

V sobotu ráno přitom ještě čekáme ranní minima jen kolem +2 °C a lokálně se mohou objevit nejspíš poslední letošní mrazíky! Přes den by se však proti pátku mělo oteplit jen o 1 až 2 stupně a to hlavně v Čechách, celková maxima čekáme 12/16 °C. Navíc den již proběhne beze srážek a převážně se slunečnou oblohou. Neděli čekáme bude už skoro bez oblačnosti a teploty najednou z ničeho nic vyskočí na krásných 19/23 °C, v Čechách možná dosáhnou až k 25 °C! A v pondělí oteplení vyvrcholí vzestupen denní maxim na 23/27 °C, také za doprovodu slunečného dne a zcela jistě beze srážek!

Od úterý se zase malinko ochladí, ale už jen mírně. Denní maxima na úterý očekáváme 21/25 °C a odpoledne možnost lokálních přeháněk. Od středy očekáváme výrazně větší oblačnost, občasný déšť a snížení teplot do rozmezí 15/20 °C, kde by měly vydržet po zbylou pracovní část týdne. Příští víkend se jeví zase spíše slunečný a maxima by se měla tlačit spíše ke 20 °C, nebo i lehce výše.

Zkrátka, květen je v plném proudu, a ačkoliv to po uplynulém chladném období tak nevypadá, tak je to čas, kdy je letní počasí již celkem běžnou záležitostí. V minulosti jsme zaznamenali případy, kde se již v první třetině května teploty šplhaly do blízkosti tropické 30 °C, ačkoliv to byly přece jen výjimečné situace.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK