Nový týden začne jarem, od čtvrtka ochlazení

Teploty budou asi nejvyšší ve středu.

Nový týden začne jarem, od čtvrtka ochlazení

Teploty se po víkendovém ochlazení zase budou na začátku nového týdne šplhat výše směrem k jarním hodnotám. Od pondělí do středy očekáváme velice klidné počasí, kdy by mělo být na obloze buď úplně jasno a tedy slunečno, nebo se po ránu místy bude objevovat nízká inverzní oblačnost. Jelikože však už bude březen a slunce tedy již má velkou sílu, tak se během dopoledne inverzní oblačnost všude rozpustí a odpoledne již čekáme všude jasnou oblohu. Maximální teploty budou šplhat v pondělí do 11 °C, v úterý do 13 °C a ve středu až na 14 °C. I přes příjemné denní teploty se po ránu budou v těchto dnech objevovat ještě i mrazíky. 

Taková idylka začínajícího jara nám vydrží právě do středy včetně. Ve čtvrtek přijde změna počasí. Očekáváme přechod studené fronty, kdy se během dne počasí od severozápadu postupně pokazí a zatímco na jihovýchodě ještě bude většina dne příjemně teplá jako ve středu, zbytek Česka se postupně dočká deště a poklesu teplot. Na horách v severní části republiky by mohlo přijít i sněžení. Na severu území čekáme maximální teploty už jen kolem 8 °C.

Závěrečné dny příštího týdne tak budou znatelně chladnější než ty v první polovině. Páteční počasí čekáme proměnlivé s možností přeháněk a teplotami maximálně do 8 °C, o víkendu se bude vyjasňovat, ale sobota by měla být nejstudenějším dnem s maximy jen do 5 °C. Neděle pak jen o malinko teplejší, do 6 °C. Víkendové dny by současně měly přinést zase dosti studená rána, teploty budou v noci klesat hluboko pod bod mrazu a na většině území nejspíš pod -5 °C. Minima okolo -10 °C nejsou vyloučena. Jaro bude zkrátka přece jen ještě v plenkách. 

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK