V příštím týdnu teploty kolem 5 °C, srážek minimum

Občas se objeví inverze, občas i slunce

V příštím týdnu teploty kolem 5 °C, srážek minimum
Závěrečná fáze listopadu přinese počasí více méně typické pro tuto část roku. Teploty se ustálí na hodnotách poblíž 5 °C, nebo o malinko vyšších. Jednotlivé nejbližší dny se budou lišit množstvím oblačnosti, které bude spíš více, místy půjde o oblačnost inverzní, střídavě také frontální, v některých dnech se ovšem může prosadit i slunce. Inverze jsou nejpravděpodobnější od úterka do čtvrtka, kdy nad námi bude nejteplejší vzduch. Od pátku by se inverze objevovat neměly a převáží spíš frontální oblačnost.

Předpovědět přesné množství oblačnosti na konkrétní dny je v tomto charakteru počasí velice složité, bude se to navíc lišit dost i v rámci republiky. Srážky po zbytek měsíce téměř nečekáme - pokud ano, tak jen slabý déšť v pondělí, a pak je malá možnost trochy deště na konci týdne. Na víkend některé modely uvažují mírnější ochlazení, které by přineslo na hory i slabé sněžení. Ale to je spíše méně pravděpodobná možnost.

Dlouhodobý výhled zatím naznačuje spíš pokračování stávající situace i do začátku prosince. Takže denní maxima v nižších polohách nadále zhruba kolem 5 °C nad nulou a minimum srážek. Na přelomu listopadu a prosince vidíme již menší pravděpodobnost inverzí a spíš nižší teploty na horách. 


Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK