Víkend bude letní, po něm se navíc ještě oteplí!

Teploty se budou dostávat nad 25 °C,

Víkend bude letní, po něm se navíc ještě oteplí!

V polovině září přichází poslední vlna opravdového letního počasí. Již nadcházející víkendové počasí bude slunečné s téměř žádnou oblačností a denními teplotami dosahujícími odpoledne v nižších polohách přibližně na 25 °C, neděle bude zřejmě zhruba o stupeň teplejší než sobota. Na rozdíl od prázdninového období se však tentokrát už budou objevovat místy ranní mlhy a nízká oblačnost. Ty se sice během dopoledne rychle rozpustí, ale i tak nám ukážou, že už přišel podzim. Mlhy čekáme zejména v údolních oblastech a poblíž vodních ploch.

Jestliže víkend bude teplý a slunečný, tak první polovina příštího týdne bude následně dokonce ještě teplejší! Předpokládáme maximální teploty až kolem 27 °C, lokálně možná ještě vyšší. Nejteplejšími dny budou úterý a středa. Případné překročení hranice 30 °C není aktuálně sice předpovídáno, ale s ohledem na celkově teplý vzduch není v některých místech ani vyloučeno. Na obloze bude pokračovat slunečno nadále s lokálními ranními mlhami.

V polovině příštího týdne, tedy ve čtvrtek, se rýsuje možná mírně změna počasí. Modely naznačují přechod studené fronty, která by se projevila i přeháňkami; s ohledem na vysoké teploty nejsou dokonce ještě vyloučeny ani bouřky. Není ale ještě jisté, že následné ochlazení bude výrazné. Současně je nejpravděpodobnější, že se po přechodu fronty od pátku a na víkend znovu obnoví slunečné počasí. I když by příští víkend už nebyl vyloženě letní, zatím očekáváme, že se denní teploty udrží nad 20 °C, což je na druhou polovinu září velmi slušné.

Září tedy ještě nabídne celou řadu pěkných slunečných a teplých dnů! Pro podrobnosti se podívejte na naši dlouhodobou předpověď.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK