Na horách mrzlo, na Šumavě byly tři stupně pod nulou

Příliv chladného vzduchu se naplno projevil dnes v noci.

Na horách mrzlo, na Šumavě byly tři stupně pod nulou

Za studenou frontou, které přes naše území přecházela v pátek a v sobotu, se k nám dostává chladný vzduch. Přes den to tolik nepoznáme, ale noci jsou podstatně chladnější než jsme byli v uplynulých týdnech zvyklí.

Noc na pondělí přinesla na většinu ČR vhodné podmínky na výrazný pokles teploty a hned v několika pohořích se teplota propadla pod bod mrazu. Týkalo se to, jako obvykle při letních ochlazeních, vysoko položených údolí, ne nejvyšších vrcholů.

Na šumavské stanici Kvilda-Perla dosáhla teplota ráno -3,8 °C, ale úplné minimum mohlo být ještě o několik desetin nižší. Mrazivé ráno zaznamenalo i několik dalších šumavských stanic. Nemrzlo jen na Šumavě, na krušnohorské stanici Jelení, u mostu bylo ráno kolem tří stupňů pod nulou. Mráz kolem -2 °C hlásila i lokalita Jizerka, rašeliniště v Jizerských horách. Slabý mráz byl hlášen i z Novohradských hor.

Chladné ráno na polovinu července bylo i v nižších polohách. Na +2 °C se teplota propadla ve Velkém Chvojně u Ústí nad Labem nebo v Adršpachu. Většina Česka měla minima mezi 5 °C a 10 °C. Nízké ranní teploty čekáme ještě v úterý, od středy se kvůli četnější oblačnosti minima opět porostou.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK