Kde v neděli naprší nejvíce?

30.5.2020

Neděle opět přinese četný déšť, úhrny ale budou velmi rozdílné.

Kde v neděli naprší nejvíce?

Už několik dní se neděle v předpovědích ukazuje jako poměrně deštivý den. Rozhodli jsme se tak podívat, pro které oblasti modely počítají s nejvyššími úhrny srážek.

Nejvydatnější déšť zaznamenáme pravděpodobně v Beskydech a jejich podhůří v okolí Třince a Frýdku-Místku. Zde by plošně mělo spadnout kolem 30 - 40 mm. Hlavně na hřebenech Beskyd (Lysá hora) bychom se nedivili i úhrnům výrazněji nad 50 mm. Tato oblast dostává při podobných situacích značné úhrny a nebudeme překvapeni, když to tak bude i zítra.

Solidní zálivku čekají i Jeseníky včetně severního podhůří. Na beskydské úhrny zřejmě nedosáhnou, ale kolem 20 mm by mohlo spadnout i zde. Naprázdno nevyjdou ani další oblasti Moravskoslezského a severu Zlínského kraje - zde by mohlo napršet přibližně 10-20 mm.

Na zbyku území budou úhrny spíš nižší - do 5 mm, maximálně do 10 mm (spíš při jižní hranici). Na severozápadě by mělo spadnout nejvýše několik milimetrů nebo se srážky neobjeví vůbec.

Pro část Beskyd a jejich podhůří byla vydána i výstraha před vydatným deštěm a možností dosažení 1. stupně povodňové aktivity.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK